Michal Šmarda

Hamáčka vyzvala ústecká ČSSD k rezignaci na předsedu strany

Ústecká sociální demokracie vyzvala v pondělí předsedu strany Jana Hamáčka k rezignaci. Stalo se tak jen krátce poté, co kandidát sociální demokracie Michal Šmarda oznámil stažení nominace na ministra kultury. Hamáček výzvu ústeckých spolustraníků označil za schizofrenní.

Krajské předsednictvo ČSSD Ústeckého kraje podle svého vyjádření považuje za prokázané, že účast sociální demokracie v menšinové vládě je neúspěšný. Stejně tak má za neúspěšné i vyjednávání předsedy strany Jana Hamáčka o obsazení postu ministra kultury.


"S ohledem na tyto závažné skutečnosti vyzývá předsedu ČSSD Jana Hamáčka k rezignaci na funkci předsedy strany,” jednomyslně se shodli členové ústeckého krajského předsednictva. Informaci přinesl portál Novinky.cz.

Krajské předsednictvo se postavilo ve svém usnesení i za svého člena, poslance Jaroslava Foldynu. Krajské předsednictvo odmítá snahy o vyloučení poslance Jaroslava Foldyny z ČSSD pro jeho politické názory," oznámilo.

Podle Foldyny cítí regionální organizace ohrožení současnou politikou strany hlavně vzhledem ke krajským volbám, které jsou naplánované na příští rok. "Sociální demokracie na severu Čech je nespokojená se strategií a způsobem vedení strany.Zklamal mě způsob politiky ČSSD. Ve vládě hrajeme jen roli okopávačů kotníků a zaměstnanecké agentury pro Mladé sociální demokraty, děláme nesystémové kroky," řekl Foldyna pro TN.cz.

Související obsah

Hamáček označil usnesení ústeckých sociálních demokratů za schizofrenní. "Snaží se dostat ČSSD z vlády, ale podporují Jaroslava Foldynu, který řekl, že je rozhodnutý podpořit vládu Andreje Babiše i bez ČSSD. Měli by si ujasnit, co chtějí," prohlásil.

V pondělí večer požádal Michal Šmarda Jana Hamáčka o stažení nominace na ministra kultury. "Rozhodnutí Michala Šmardy vzdát se kandidatury na ministra kultury respektuji a lidsky chápu, jakkoliv mě to mrzí," reagoval Hamáček na Šmardovo rozhodnutí.

Podívejte se na reportáž z odpoledních Televizních novin: 

TN.cz

K tématu Michal Šmarda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz