Domácí

Nová práce pro Hamáčka. Bude místopředseda Hospodářské komory

Nová práce pro Hamáčka. Bude místopředseda Hospodářské komory
Zdroj: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia

Expředseda ČSSD Jan Hamáček získal novou práci. V Hospodářské komoře zastane post místopředsedy obranného průmyslu. Bývalý ministr vnitra tak ve funkci nahradil Tomáše Pojara, který je poradcem premiéra Petra Fialy (ODS).

Bývalý ministr vnitra a expředseda ČSSD Jan Hamáček se stal místopředsedou obranného průmyslu Hospodářské komory. Někdejší vicepremiér vlády Andreje Babiše (ANO) tak ve funkci nahradil poradce premiéra Petra Fialy pro zahraniční a bezpečnostní otázky Tomáše Pojara.

"V oblasti tuzemského obranného průmyslu bychom rádi využili jeho profesní zkušenosti, které nabyl jako první místopředseda vlády, ministr vnitra a zahraničních věcí. Předpokládáme, že i díky jeho znalosti legislativního procesu a kontaktům se nám podaří podpořit české výrobce a dodavatele, které Hospodářská komora zastřešuje," uvedl pro iDNES.cz mluvčí Hospodářské komory Miroslav Diro.

Související obsah

Mluvčí komory také upozornil, že do těchto personálních nominací vedení Hospodářské komory nezasahuje. "Sekce formulují odborná stanoviska Hospodářská komory," dodal Diro. Tato odborná stanoviska komory tak spravují celkem 25 sekcí.

Dlouholetý poslanec a předseda Sněmovny vedl sociální demokracii od února 2018. Vloni se ale po nevydařených volbách, kdy se ČSSD poprvé za dobu samostatné České republiky nedostala do Sněmovny, rozhodl na svůj post předsedy rezignovat. Rodák z Mladé Boleslavi je také předsedou správní rady Nadace policistů a hasičů.

Předání ministerstva:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz