Čumí jako vejr! Hasiči zachraňovali výra z žumpy, pak ho osprchovali

Netradiční zásah mají za sebou hasiči z Klatov. V Malonicích museli slanit do fekální jímky, kam se záhadným způsobem dostal výr. Ptáka se jim podařilo vylovit. Pak pomohli pracovníkovi záchranné stanice zvíře umýt.

K neobvyklému zásahu vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči z klatovské stanice. V obci Malonice je čekala práce, která vyžadovala lezecké schopnosti, odchytový naběrák a hodně silný žaludek – vyproštění výra z 5-6 metrů hluboké fekální jímky.

"Hasiči se ke zvířeti slanili pomocí lezecké techniky a pomocí odchytového naběráku jej odlovili. Když byl opeřenec z jímky venku, tak se ho ujal pracovník záchranné stanice živočichů a spolu s hasiči mu dopřál náležitou očistu," uvedli hasiči z Plzeňského kraje na svém facebooku.

Související obsah

To, jak se výrovi podařilo skončit ve fekální jímce, hasiči netuší. Z toho, že jej pracovník záchranné stanice opláchl pod vodou z hasičské cisterny, ale pták zrovna nadšený nebyl.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz