Roman Janoušek

Soud sledoval údajně nemocného Janouška, chodí na plovárnu i na kolo

Pražský vrchní soud nechal sledovat odsouzeného Romana Janouška, který má kvůli údajným vážným zdravotním problémům přerušen trest. Lobbista si však podle zjištění bez doprovodu užívá například jízdu na kole nebo chodí na plovárnu. Redakci TN.cz to potvrdila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Soud původně plánoval Janouška sledovat tři měsíce, po měsíci se však rozhodl celou akci přerušit. Vše začalo, když lobbista ze zdravotních důvodů několikrát zažádal o prominutí zbytku trestu vězení. To postupně zamítl městský i vrchní soud.

Podle posudku olomoucké fakultní nemocnice potřebuje Janoušek neustálý doprovod a dohled třetí osoby. Po operaci hlavy u něj údajně hrozí poranění mozku. Podle lékařské zprávy by tak pobyt za mřížemi mohl ohrozit jeho zdraví.

Soud se proto rozhodl tato tvrzení prověřit. "Vrchní soud zkoumal, zda se pohybuje pod dohledem třetí osoby," řekla TN.cz mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Související obsah

Podle Puci byl ale lobbista zastižen bez doprovodu v pražských Žlutých lázních, v centru hlavního města pak navštívil galerii. V horkém počasí se měl nechat vysadit na Táborsku, kde si sám užíval jízdu na kole. "Odsouzený je nanejvýš schopen pohybovat se samostatně, bez asistence jakékoliv další, natož poučené osoby či opory francouzské hole,“ citovala mluvčí městského soudu z usnesení.

Zjištění pražského vrchního soudu nyní zamířily do Brna. Tamní soudci je tak budou mít k dispozici při rozhodování o dalším přerušení lobbistova trestu. Z toho si zatím Janoušek odseděl zhruba rok a čtvrt, poté mu byl ze zdravotních dovodů přerušen. Ve vězení má strávit 4,5 roku. 

Opilý lobbista srazil v roce 2012 na přechodu pro chodce ženu. Původně mu hrozila obžaloba z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Do brněnské věznice nastoupil v listopadu 2014, za mřížemi zůstal do března 2016.


Připomeňte si případ kolem lobbisty Romana Janouška:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz