Petra Janáková

Těhotná vražedkyně se přestěhovala a změnila vzhled! Porod se blíží

Petra Janáková, která byla spolu s manželem odsouzena za zastřelení sběratele mincí a plánování vražd dalších lidí, bude brzy rodit. Za stále nevyjasněných okolností počala ve vazební věznici a kvůli díře v zákoně je nyní na svobodě. Štáb televize Nova zjistil, že se z Jilemnice podle všeho přestěhovala do Vrchlabí.

Střelou do týlu podle verdiktu zabila Janáková kvůli 35 tisícům korun sběratele mincí. Za jeho smrt dostala 30 let za mřížemi, ale jelikož za nimi i nečekaně otěhotněla, česká justice jí dočasně propustila na svobodu.

Z nakrátko střižené černovlásky se stala dlouhovlasá blondýna. S novým účesem ji zachytili obyvatelé Vrchlabí. Nakupuje prý v místním supermarketu, promenáduje se po městě a zdá se, že se tam přestěhovala z Jilemnice, odkud před časem zmizela.

"Slyšel jsem, že tady má bývalého manžela se synem," popsal jeden z místních. A sousedé potvrdili, že už tu těhotnou vražedkyni zahlédli. "Mám pocit, že jsem ji viděl tady v zahradě," uvedl obyvatel domu, kde má Janáková bydlet.

Podle místních žena nezůstává doma a chodí za město na procházky. Lidé ji například viděli na nedaleké pláži. "Byla na koupališti, s dítětem, nějakým malým klukem," sdělil další obyvatel.

S manželem jednu vraždu zvládla, další tři měla plánovat. O bezpečnost se strachovali už obyvatelé Jilemnice, dnes zažívají stejné pocity ve Vrchlabí.

Související obsah

Janáková se postarala o početí, jaké nemá v historii vězeňství obdoby. Její odsouzený manžel přes matku vzkázal, že tuší, kdo je otcem. "Říkal, že to je na 88 procent kuchař z vazební věznice," prozradila tchyně Janákové.

Sperma si prý mohli poslat přes okno. Spekuluje se, že by otcem mohl být i dozorce. "Vyšetřovatelé zjišťují všechny okolnosti, které by mohly objasnit, jakým způsobem vězeňkyně otěhotněla," prohlásila mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivana Nguyenová.

Zákon zajišťuje těhotným ženám přerušení výkonu trestu až do prvních narozenin dítěte. Podle snímku z Vrchlabí se už porod nezadržitelně blíží.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz