Domácí

Schodek rozpočtu zůstane na 40 miliardách. KSČM ho zřejmě podpoří

Podle ministryně financí Aleny Schillerové by měl mít státní rozpočet pro příští rok schodek 40 miliard korun. Návrhem vlády se bude zabývat Poslanecká sněmovna v září.

O tom, že státní rozpočet pro rok 2020 bude pracovat s deficitem ve výši 40 miliard, mluvila ministryně financí Alena Schillerová už před několika týdny.

Na jejím postoji se nic nezměnilo ani po jednáních s dalšími ministry, kterým na provoz jejich resortů pro příští rok přidala v součtu o téměř 18 miliard víc, než se původně plánovalo.

Pro vládní strany ANO a ČSSD bude pro schválení návrhu rozpočtu pro příští rok v Poslanecké sněmovně klíčové, aby se pro něj vyslovili také komunisté, kteří vládu tolerují. Ti sice původně požadovali snížení toho schodku jen na 30 miliard, mluvili ale také o tom, že by rozpočet měl být více investiční.

Šéfka stání kasy Schillerová ve středu o rozpočtu jednala s Miloslavou Vostrou - předsedkyní sněmovního rozpočtového výboru a také členkou KSČM. Právě Vostrá po schůzce řekla, že na návrhu rozpočtu oceňuje právě jeho výraznou investičnost.

Související obsah

Počítá se v něm třeba s 500 miliony na výstavbu domů pro seniory nebo s financemi na opravu a výstavbu silnic. Vostrá si proto myslí, že by komunisté mohli takový rozpočet podpořit i přesto, že deficit nakonec nejspíš zůstane 40miliardový.

Kdo naopak návrh rozpočtu dlouhodobě kritizuje, je opozice. Podle ní je nepřípustné, aby státní kasa pracovala v době ekonomického růstu se ztrátami.

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz