Domácí

Odškodnit jen část klientů H-Systemu je nespravedlivé, tvrdí Čunek!

Část klientů zkrachovalého H-Systemu se ve středu v budově Senátu sešla se senátorem Jiřím Čunkem. Jednat s ním chtěli hlavně o případném odškodnění. Tím se minulý týden zabýval už premiér Andrej Babiš společně s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou.

Senátor Jiří Čunek chtěl na středeční schůzce poukázat na nespravedlnost, kterou způsobí případné odškodnění jen části klientů zkrachovalého H-Systemu.

Z bývalých 1160 klientů stavební firmy je 56 rodin sdružených ve spolku Maják. Ty prý nejsou ohroženy vystěhováním ani tím, že přijdou o peníze. V družstvu Svatopluk naopak na peníze čeká 550 rodin, 60 z nich se musí podle rozhodnutí Nejvyššího soudu z domů vystěhovat.

Už minulý týden se premiér Babiš shodl s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou a právní zástupkyní části poškozených klientů Hanou Marvanovou na tom, že jediná cesta, jak všechny klienty zkrachovalého H-Systemu spravedlivě odškodnit, vede přes změnu zákona

Související obsah

Současné znění je prý nedokonalé a obsahuje několik absurdních podmínek, které uspokojení nároků podvedených z majetku pachatele brání. To se ukázalo právě na případu H-Systemu. Jeho klienti se nakonec nedočkali ukradených peněz ani slibovaného domu

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz