Domácí

Odškodnit jen část klientů H-Systemu je nespravedlivé, tvrdí Čunek!

Část klientů zkrachovalého H-Systemu se ve středu v budově Senátu sešla se senátorem Jiřím Čunkem. Jednat s ním chtěli hlavně o případném odškodnění. Tím se minulý týden zabýval už premiér Andrej Babiš společně s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou.

Senátor Jiří Čunek chtěl na středeční schůzce poukázat na nespravedlnost, kterou způsobí případné odškodnění jen části klientů zkrachovalého H-Systemu.

Z bývalých 1160 klientů stavební firmy je 56 rodin sdružených ve spolku Maják. Ty prý nejsou ohroženy vystěhováním ani tím, že přijdou o peníze. V družstvu Svatopluk naopak na peníze čeká 550 rodin, 60 z nich se musí podle rozhodnutí Nejvyššího soudu z domů vystěhovat.

Už minulý týden se premiér Babiš shodl s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou a právní zástupkyní části poškozených klientů Hanou Marvanovou na tom, že jediná cesta, jak všechny klienty zkrachovalého H-Systemu spravedlivě odškodnit, vede přes změnu zákona

Související obsah

Současné znění je prý nedokonalé a obsahuje několik absurdních podmínek, které uspokojení nároků podvedených z majetku pachatele brání. To se ukázalo právě na případu H-Systemu. Jeho klienti se nakonec nedočkali ukradených peněz ani slibovaného domu

reg, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz