Počasí

Česko čekají poslední tropy! ČHMÚ varuje před vysokými teplotami

Česko čekají poslední tropy! ČHMÚ varuje před vysokými teplotami
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Meteorologové vydali v pátek dopoledne varování před vysokými teplotami. Ty mají o víkendu na některých místech dosáhnout až 33 stupňů Celsia. Zvláště opatrní by tak měli být děti, starší a nemocní lidé.

"O víkendu k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu. V sobotu tak budou teploty od 28 do 32 stupňů Celsia, v neděli pak mohou vystoupat až k 33 stupňům," varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nejtepleji by podle něj mělo být na jihu Moravy a v Polabí. 

Výstraha před vysokými teplotami platí pro Prahu a část Středočeského, Ústeckého, Jihomoravského a Zlínského kraje od sobotního poledne do nedělní 19. hodiny. V Olomouckém, Moravskoslezském kraji a části kraje Zlínského pak hrozí od poledne nedělního.

Zdroj: ČHMÚ

"Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami," upozorňují meteorologové. Lidé by také měli omezit fyzicky náročné aktivity. 

Ve čtvrtek zaznamenali meteorologové na šesti stanicích teplotní rekordy. Odpolední teplota totiž místy vyšplhala i nad 33 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Bojkovicích na Zlínsku, kde teploměry ukazovaly 33,5 stupňě. 

Související obsah

Letní počasí však na konci týdne skončí. Už od pondělí by totiž teplota neměla vystoupat nad 22 stupňů Celsia, pouze na východě Česka může být ještě 29 stupňů. Ochlazení bude doprovázet déšť, ojediněle se mohou přidat i bouřky.

Připomeňte si, jak vedra trápila Evropu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz