Zahraničí

Další následky požáru Notre-Dame, některé školy neotevřou kvůli olovu

Další následky požáru Notre-Dame, některé školy neotevřou kvůli olovu
Zdroj: Profimedia

I když katedrála Notre-Dame vyhořela už před více než čtyřmi měsíci, Paříž se stále vypořádává s následky strašlivého požáru. Nejméně pět škol, které se nacházejí nedaleko katedrály, v pondělí neotevře kvůli stále hrozící otravě olovem.

Už v polovině srpna začaly úřady odstraňovat olovo, jehož částečky se během požáru katedrály Notre-Dame rozšířily do širokého okolí. Má jít o stovky tun, které byly ve střeše a věžích.

Úřady přišly s dvěma metodami, jak se s olovem vypořádat. V jednom případě využili pracovníci gel, který měl částečky pohltit. Druhá metoda spoléhala na vysoký tlak vody a využití dalších chemických látek.

Zdá se, že i přes veškerou snahu města se s olovem v okolí ale úřady nedokázaly zcela vypořádat. S nastupujícím školním rokem zůstane uzavřeno nejméně pět soukromých škol, ve kterých bylo olovo nalezeno, uvádí agentura Enex.

Související obsah

Požár v katedrále vypukl 15. dubna, boj s ohněm trval až do následujícího dne. Plameny ničily vše, co jim stálo v cestě. Díky hasičům a dobrovolníkům se podařilo zachránit celou řadu historických relikvií i samotnou katedrálu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz