Techno

Policie technařům sebrala repráky, technopárty však pokračovala dál!

Pražští policisté v noci na neděli několikrát zasahovali na nelegální technoparty u Lochkova na okraji Prahy. Na hlasitou hudbu si stěžovali obyvatelé okolních vesnic. Policisté proto při zásahu zabavili 50 technařům část aparatury. Akce má podle organizátorů skončit v neděli vpodvečer.

Musela to být divoká noc. Dunící hudba se rozléhala z lomu nedaleko pražského Lochkova do celého okolí. Pět desítek technařů se rozhodlo uspořádat rozlučku s kamarády.


Jenže zatímco si technaři užívali pod širým nebem ve víru sobotní noci, lidé nemohli spát. Na hluk si stěžovali obyvatelé okolních částí Prahy, proto tady v noci několikrát musela zasahovat policie.


"Policisté nejdříve s lidmi hovořili, hudbu ztlumili. Ale v noci zase začali hrát nahlas," popsal policejní mluvčí Jan Daněk. Policistům proto došla trpělivost a část reprobeden jim zabavili. Ale jen co začalo svítat, hudba začala hrát znova.

Související obsah


"Ano, vím, že duní celá vesnice. Jedná se o zvuk z každoroční ilegální technoparty na pomezí katastrů Lochkova a Lahovic. V mládí jsem podobné akce rovněž navštěvoval, tedy odhaduji, že produkce by mohla do úterý skončit," prohlásil řeporyjský starosta.


Podle organizátorů ale hudba utichne v neděli večer. Noc by už tak pro okolí měla být klidná.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz