Domácí

Soud: Babiš se má omluvit za výroky o placených demonstrantech

Premiér Andrej Babiš se má podle nepravomocného rozhodnutí soudu omluvit za své výroky o tom, že jsou lidé, kteří chodili na protivládní demonstrace, zaplacení. O rozsudku informovala ČTK.

Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek Jana Filipová, premiér podle ní svými výroky zasáhl do jejích práv.

"Soud dospěl k závěru, že je oprávněna se jako fyzická osoba, jako jednotlivec, domáhat ochrany proti těmto výrokům," cituje ČTK soudkyni na svém informačním portálu ceskenoviny.cz.

"Rozhodně není povinna snášet nepravdivou kritiku, která představuje spíše hanobení její osoby," doplnila soudkyně.

Související obsah

Verdikt je nepravomocný, obě strany se mohou ještě proti rozsudku odvolat.

Jeden ze sporných výroků měl zaznít například v TV Nova, kdy konkrétně Andrej Babiš řekl: "Já jsem o tom přesvědčený. My ty lidi totiž známe. Oni protestují proti mně už rok a půl, dokonce protestovali proti mojí svatbě, protestovali před zámkem v Lánech. My je známe z našich demonstrací. Pardon, demonstrací z naší kampaně, kdy vlastně nám bránili, abychom mluvili s občany. To jsou stále stejní lidé a neumím si představit, že by někdo demonstroval 16 hodin v kuse a 16 hodin v kuse řval. Jen tak, že se nudí. Takže asi nějaká motivace tam bude, já neříkám, že všichni. My některé ty lidi známe, protože chodí s námi už rok a půl a dělají vše proti nám. Takže si to umím představit."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz