Nálet

USA zveřejnily video z náletu na islamisty. Shodily 36 tun bomb

Američané zveřejnili video z náletu na pozice Islámského státu v Itáku. Podél řeky Tigris, kde se měli radikálové skrývat, shodily letouny téměř 36 tun laserově naváděných bomb.

Video úterní operace zveřejnil na twitteru plukovník Myles B. Caggins, který stojí v čele koalice vedené Američany proti teroristické organizaci Islámský stát. "Takhle to vypadá, když stíhačky F15 a F35 shodí 36 tisíc kilogramů bomb na ostrov zamořený ISIS," napsal Caggins.

Nálože dopadly na ostrov Qanus ležící v řece Tigris asi 80 kilometrů jižně od Mosulu. Podle americké armády využívají islamisté ostrov jako dopravní uzel, kudy proudí bojovníci ze Sýrie do iráckých oblastí Mosul, Makhmour a Kirkuk. Informoval o tom portál Daily Mail.

Na záběrech je vidět, jak se ostrov od jednoho konce na druhý postupně rozsvítí silnými explozemi. Další video ukazuje irácké vojáky, mířící na ostrov na lodi. Záznam, točený z pevniny, pak zachycuje obrovské sloupce kouře, stoupající z několika míst na ostrově.

Související obsah

Letos v březnu USA oznámily, že jimi vedená koalice ISIS porazila. V Iráku i Sýrii ale zůstávají spící buňky radikálů, které se skrývají v poušti a poté provádějí útoky ve městech a na vojenské základny. Vojáci tak v oblasti stále operují, aby země vyčistili od zbývajících teroristů.

TN.cz

K tématu Nálet

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz