Okradená

Lidské hyeny okradly stařenku (90). Přišla o tři čtvrtě milionu!

Lidské hyeny okradly stařenku (90). Přišla o tři čtvrtě milionu!
Zdroj: Profimedia

O velkou sumu přišla v úterý dopoledne devadesátiletá seniorka ze Svitav. Dvě ženy na ni zazvonily, že jdou kvůli doplatku za zdravotní pojištění, jedna z nich jí vlezla do bytu, sebrala pokladnici a pak ještě společně s další ženou všechny odjely pryč autem světlé barvy. Policisté doufají, že jim v pátrání po hyenách pomůže veřejnost.

Podle policejního mluvčího Ondřeje Zemana přišla devadesátiletá seniorka během chvíle téměř o tři čtvrtě milionu. Zlodějky použily osvědčenou fintu.

"Do její přízně se měly vetřít dvě ženy tmavší pleti se slovy, že jdou kvůli doplatku za zdravotní pojištění. Jedna z žen seniorku zabavila a druhá bez jejího svolení vstoupila do domu. Zde bohužel nalezla pokladnu s výše uvedenou finanční hotovostí," prozradil Zeman.

Ženy pak z místa rychle odešly, nasedly do auta světlé barvy, kde čekala třetí žena, a odjely neznámo kam. Policisté teď doufají, že s pátráním po lidských hyenách pomůže veřejnost.

Související obsah

"Velmi by nám pomohly záznamy z palubních kamer vozidel, která se pohybovala v ulicích kpt. Jaroše, Felberova, Svitavská a dalších přilehlých v době mezi 8:30 – 11:30 hodinou včerejšího dne. Zároveň prosíme širokou veřejnost o spolupráci při možném tipování popsané osádky a vozidla před uvedeným časem v blízkém i širším okolí Svitav," dodal Zeman.

Informace policisté přijmou na tísňové lince 158, případně na čísle 974 578 442.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz