Karel Gott

Zeman udělí Gottovi vyšší státní vyznamenání! Letos už to ale nebude

Zeman udělí Gottovi vyšší státní vyznamenání! Letos už to ale nebude
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman zřejmě zpěvákovi Karlu Gottovi udělí vyšší státní vyznamenání, než které dostal před 10 lety. Učiní tak ale nejspíš až příští rok, pro letošek už je seznam uzavřený. Zeman to uvedl na dotaz novinářů při jeho návštěvě Srbska.

Zeman se měl prý s Gottem a jeho manželkou Ivanou setkat v Lánech, kvůli Mistrově zápalu plic ale museli schůzku odložit. "A když se uzdravil, tak bohužel je teď další zpráva," uvedl prezident. Narážel tak na zpěvákovo přiznání, že má akutní leukémii.

"I vaším prostřednictvím mu mohu popřát, aby bojoval, protože podlehnout nemoci je vždy snadné, a bojovat s nemocí někdy vyjde, někdy nevyjde, ale vždycky se to má zkusit," vzkázal Zeman Gottovi přes média.

Na dotaz, zda zvažuje, že zlatému slavíkovi udělí vyšší státní vyznamenání, než má, odpověděl, že "s tím bude muset udělat". Dodal ale, že tak může učinit nejdříve za rok. "Teď už je ten seznam uzavřený," vysvětlil prezident.

Legendární zpěvák převzal v roce 2009 od tehdejšího prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy I. stupně. Klaus ocenil jeho přínos pro českou hudbu a propagaci Česka (a v minulosti Československa) v zahraničí.

Související obsah

Gott ve čtvrtek nejdříve deníku Blesk, poté i na svém facebooku přiznal, že se mu vrátila rakovina. Před rokem a půl mu lékaři diagnostikovali poruchu krvetvorby, tzv. Myelodysplastický syndrom. I přes několik druhů léčby přešla nemoc v akutní leukémii. Zpěvák se léčí ve Všeobecné nemocnici v Praze.

Mistr také připustil, že nejdříve svou chorobu tajil a chtěl se s ní vypořádat s podporou rodiny. Nakonec se ale rozhodl o svém zdravotním stavu informovat veřejnost. "Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny," doplnil Gott.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz