Američanka

Dívka (16) se zastavila v čase. Každý den si myslí, že je 11. červen

Dívka (16) se zastavila v čase. Každý den si myslí, že je 11. červen
Zdroj: gofundme.com

Šestnáctiletá Američanka každý den vstává s vědomím, že je ten samý den - 11. červen. Tehdy utrpěla těžký úraz na taneční akci, když ji jeden student nechtěně kopl do hlavy. Po úrazu má vážně poškozenou paměť, která se jí "restartuje" skoro každé dvě hodiny.

Riley Hornerová jela po úrazu do nemocnice. Lékaři mladou studentku pustili domů z nemocnice s tím, že bude v pořádku. Rodiče si ale všimli, že není. Údajně měla hodně záchvatů, což vyžadovalo další návštěvy v nemocnici.

Dívka podstoupila už řadu vyšetření a testů. Lékaři však stále neví, proč neustále ztrácí paměť. Riley je totiž podle lékařů zcela zdravá - všechny testy vyšly negativní, na mozku nemá nádor, CT vyšetření jsou v pořádku, netrpí ani žádným krvácením do mozku. Její situaci si prý neumí vysvětlit.

Zatím lékaři ani nedokázali říci, zda je její stav dočasný. Je prý možné, že se Riley nikdy plně nezotaví. "Mám na stěně kalendář, a když vidím, že je září, jsem v šoku," popsala Riley. Dívka nyní všude chodí s notebookem a zápisníkem, kde si zapisuje všechno, co přes den dělá.

Související obsah

Fotí se s mobilem, aby věděla, kde byla. Na všechno má nastavený alarm, který ji upozorňuje, že má něco udělat. "Můj mozek si nevytváří žádné vzpomínky. Jsem z toho vyděšená," prozradila dívka. "Ani tento rozhovor si nebudu pamatovat," dodala.

"Potřebujeme pomoc. Někoho, kdo o jejím problému ví více, než lékaři u nás. Kdysi chtěla být lékařkou, ale nyní snad nezvládne najít ani žádnou práci," řekla její matka, která je připravená za svou dceru bojovat a založila i sbírku na webu GoFundMe.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz