Hamza bin Laden

Korunní princ al-Káidy je mrtvý! Zabití syna Bin Ladina potvrdil Trump

Americký prezident Donald Trump v sobotu potvrdil, že americké jednotky zabily Hamzu bin Ladina, syna Usamy bin Ladina, strůjce útoků z 11. září 2001. Bin Ladin mladší se rozhodl následovat kroky svého otce. Zprávy o tom, že jej Američané zlikvidovali, se objevily už na konci července.

O úspěšné operaci, při které byl zabit syn Usámy bin Ladina Hamza, informoval v sobotu ráno v tiskovém prohlášení Bílý dům. Prezident Donald Trump potvrdil, že byl přibližně třicetiletý bin Ladin mladší "zabit Spojenými státy při protiteroristické operaci v oblasti Afghánistánu a Pákistánu".

Kdy přesně se korunního prince teroristické organizace al-Káida podařilo zabít, americký prezident nespecifikoval. CNN už ale na konci července informovala, že je Hamza mrtvý. Američané ale všechny podrobnosti tajili.

V minulosti vypsali odměnu za informace vedoucí k jeho nalezení ve výši jeden milion dolarů (zhruba 23 milionů korun). Hamza bin Ladin se totiž podobně jako předtím jeho otec začal objevovat na nahrávkách, ve kterých vyzýval následovníky k útokům na USA a země NATO. Chtěl se pomstít za smrt Usámy bin Ladina, kterého americké komando zlikvidovalo v roce 2011.

Související obsah

"Ztráta Hamzy bin Ladina nejen připraví al-Káidu o důležité velitelské schopnosti, ale symbolické spojení s jeho otcem navíc podbourá důležité operační schopnosti skupiny. Hamza bin Ladin byl zodpovědný za plánování a za jednání s různými teroristickými organizacemi," dodal Bílý dům.
 

Kdo byl Usáma bin Ládin si můžete připomenout ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz