Petra Janáková

Znásilnili mě, obvinila vražedkyně dozorce. Testy DNA určily otce dítěte

Televize Nova zjistila, že Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) už ukončila vyšetřování záhadného těhotenství odsouzené vražedkyně Petry Janákové ve vazební věznici v Hradci Králové. Otcem podle testů DNA není žádný z dozorců, které žena obvinila ze znásilnění.

Ze dvou nezávislých zdrojů se TV Nova nyní dozvěděla, že otcem dítěte, které Janáková porodila koncem srpna, je vězeň, který si ve vazební věznici v Hradci Králové odpykával svůj trest.


A to tím, že tu pro vazebně stíhané vařil a jídlo pak údajně i sám roznášel. Ukázat na něj měly testy DNA dítěte. Svoji DNA sice Janáková dříve odmítla dát, ale po porodu dítěte už nemohla kriminalistům v odebrání vzorku zabránit.


Odsouzená vražedkyně přitom sama obvinila ze znásilnění tři dozorce, a proto se nejasným početím zabývala generální inspekce.


Výsledky testů podle informací TV Nova prokázaly, že dozorci byli osočeni neprávem. Otázkou teď zůstává, jaké právní důsledky to pro ke 30 letům odsouzenou vražedkyni bude mít. Je totiž velmi pravděpodobné, že bude souzena znovu, tentokrát za křivé obvinění.

Související obsah


A pokud ji soud uzná vinnou, přicházejí v úvahu dvě možnosti. Soudce totiž může prohlásit, že třicetiletý trest, ze kterého si má odpykat ještě 28 roků, je už sám o sobě dostatečný. Anebo jí ještě nějaký ten rok přidá.


Manželé Janákovi podle pravomocného rozsudku zavraždili sběratele mincí a další vraždy chystali nebo se o ně pokusili. Zatímco Jaroslav Janák si 30 roků odpykává ve Valdicích, Janáková byla kvůli těhotenství propuštěná na svobodu v červnu a do vězení se má vrátit nejdříve koncem srpna příštího roku, kdy bude jejímu dítěti jeden rok.

Případ Petry Janákové zvedl ze židlí i politiky. Už příští měsíc by měl ve sněmovně zaznít návrh novely zákona, který zatím upřednostňuje těhotenství před výkonem trestu. Jak se má zákon změnit, popsal reportér Filip Pultar:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz