Bydlení

Na Manhattanu staví nejvyšší bytový dům! Prohlédněte si luxusní interiéry

Na newyorském Manhattanu vrcholí stavba opravdového unikátu. Za několik měsíců tam bude dokončen nejvyšší bytový komplex na světě. 472 metrů vysoký mrakodrap nabízí kromě jiného i ohromující výhledy na město. Luxusní byty tam stojí v přepočtu i přes miliardu korun.

Mrakodrap s názvem Central Park Tower bude po svém dokončení nejvyšším bytovým komplexem na světě. Nabídne 180 exkluzivních bytů, ze kterých budou mít jejich budoucí majitelé panorama New Yorku jako na dlani.

"Ten výhled je opravdu ohromující. Přesvědčte se ostatně sami," zval novináře ředitel developerské firmy Gary Barnett. A stejně ohromující jsou i ceny luxusních bytů. Nejlevnější apartmán se dvěma ložnicemi vyjde v přepočtu na 150 milionů korun.

Klenotem celého mrakodrapu je však luxusní byt v nejvyšším patře o rozloze 650 metrů čtverečních. Má pět ložnic a pět koupelen a jeho cena se šplhá v přepočtu k téměř jedné a půl miliardě korun.

"Trvalo to dlouho. Ale krůček po krůčku jsme získali potřebná práva a najednou tady máme nejvyšší bytový komplex na světě," pochvaloval si Barnett.

Související obsah

472 metrů vysokému mrakodrapu bude v New Yorku konkurovat pouze One World Trade Center, který měří 541 metrů. Tento mrakodrap, který vyrostl na místě bývalých Dvojčat, je však ryze administrativní budovou.

"Je to pro nás obrovská čest, že jsme mohli zaujmout místo mezi velkými architektonickými skvosty New Yorku," prohlásil architekt Adrian Smith.

Podle amerických médií však bude prodej těchto exkluzivních bytů s dechberoucími výhledy velmi náročný. Newyorský trh je totiž údajně luxusními realitami momentálně zahlcený.
 

Martina Nášelová/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz