Zmizení

Chlapec se ztratil na procházce se školkou, učitelky si ničeho nevšimly!

Chlapec se ztratil na procházce se školkou, učitelky si ničeho nevšimly!
Zdroj: Thinkstockphotos

Policisté vyšetřují případ dvouletého chlapce, který se ztratil při procházce se školkou. Našla ho žena, která přivolala policii. Dlouho nebylo jasné, odkud chlapec zmizel, až po několika hodinách se vše vysvětlilo - když si pro něj přišli rodiče.

Opuštěného dvouletého chlapce našla v parku Lužánky 36letá žena na konci července, nyní na případ upozornila televize Prima. "Žena na tísňovou linku ohlásila, že v parku potkala samotného plačícího chlapce, kterého zřejmě nikdo nepostrádá," potvrdil TN.cz mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Na místo vyrazila nejbližší hlídka strážníků, kteří zjistili, že po chlapci není vyhlášeno pátrání a nikdo ho nepostrádá. Vše se dělo krátce před polednem. Strážníci prohledali celý park, nikdo ale dítě nehledal. Na pomoc proto povolali policisty.

Policisté se snažili s chlapečkem komunikovat, ten ale nereagoval - buď ještě neuměl mluvit, nebo jen nechtěl nic říct cizím mužům. Začali intenzivně pátrat po jeho rodičích a chlapce převezli do dětského centra Chovánek, kde o něj bylo postaráno.

Související obsah

Vše se vyřešilo až po několika hodinách. "Odpoledne jsme dostali informaci, že zařízení, které se stará o předškolní děti, jedno z nich postrádá," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Vychovatelky si toho, že chlapec chybí, všimly až ve chvíli, kdy ho přišli vyzvednout jeho rodiče.

"Více informací s ohledem na věk dítěte i to, že stále probíhá vyšetřování, nemůžeme poskytovat. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu opuštění dítěte," doplnil Chaloupka. Agenutura, která soukromou školku provozuje, se k incidentu zatím nevyjádřila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz