Nejlepší lyžařské areály

Nejlepší lyžařské areály: Hinterstoder je blízko a nabízí skvělé podmínky

Nejlepší lyžařské areály: Hinterstoder je blízko a nabízí skvělé podmínky
Zdroj: TN.cz / Štěpán Hrubý

Rakouské Alpy nabízí nepřeberné množství lyžařských možností. V seriálu "Nejlepší lyžařské areály“ portál TN.cz přinese recenzi vybraných resortů nejen z Rakouska. První na řadu přichází z Česka skvěle dostupný skiareál Hinterstoder v Horním Rakousku.

Z Prahy necelé čtyři hodiny jízdy autem, vzdálenost 330 kilometrů – tak blízko je krásný rakouský lyžařský areál Hinterstoder. Lyžovat zde můžete až do nadmořské výšky 2000 metrů a k dispozici máte příjemných 40 kilometrů upravených sjezdovek.

Galerii fotografií včetně mapy skiareálu a celkové hodnocení najdete na konci článku.

V areálu najdete dvě gondoly, dvě sedačkové lanovky a osm pom a kotev. Skladba sjezdovek je vyvážená – 12 kilometrů modrých, 18 kilometrů červených a 10 kilometrů černých. Hinterstoder není v mezinárodním měřítku žádným vyhlášeným střediskem, proto asi mnoho lidí překvapí, že na jeho svazích se jednou za čas jezdí závody Světového poháru – a to rovnou rychlostní disciplíny. Domácím jezdcem, po kterém nese závodní pista své jméno, je Hannes Trinkl, bronzový medailista z olympijského sjezdu v Naganu.

Související obsah

Samotné středisko má klasické rozložení, jako většina ostatních rakouských skiareálů. Z údolí vás vyveze gondola do centrální části – tu v případě Hinterstoderu tvoří opravdu, ale opravdu velká pláň s restauracemi. Na té už si pak vyberete jednu ze dvou sedaček, nebo pomu, případně můžete rovnou přejet do pravé části střediska, kterou obsluhuje druhá gondola v areálu.

 

Zdroj: TN.cz / Štěpán Hrubý

Sjezdovky v Hinterstoderu jsou v horních částech střediska široké pláně vhodné fanoušky carvingu, dole v zalesněné části si pak přijdou na své vyznavači jízdy ve členitějším terénu.

Samozřejmostí jsou v centrální části střediska atrakce pro děti, ať se jedná o měřený úsek, lyžařskou školu, sněhové kolotoče a další. Pro rodinu s dětmi je Hinterstoder ideální jak vzhledem ke své dobré dostupnosti z Česka, tak i vzhledem ke své velikosti – areál není tak velký, abyste se museli o své děti bát. Ve středisku v minulosti také trénovala nejlepší česká sjezdařka Šárka Strachová.

Související obsah

Cena za jednodenní permanentku je v hlavní sezoně 46 euro, děti zaplatí 24. Při nákupu vícedenního skipasu pak ceny samozřejmě vychází příznivěji. Sezona na Hinterstoderu začíná 29. listopadu a končí 13. dubna.

Hodnocení redakce TN.cz – skiareál Hinterstoder

Dostupnost z ČR: 90 %
Kvalita areálu: 75 %
Kvalita sjezdovek: 70 %
Pro rodiny s dětmi: 90 %
Cena skipasu: 60 %
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 77 %

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz