Lyžařský speciál

Školáci se těšili na hory, lyžovat ale nemohou. Chybí totiž sníh

Špatné sněhové podmínky trápí kromě lyžařů a vlekařů i ředitele škol. Je totiž čas lyžařských kurzů a některé školy je musely přesunout, nebo dokonce zrušit. Většinou jsou ale pobyty objednané dlouho dopředu a bez sankcí zrušit nejdou, a tak se stává, že na lyžařském kurzu se prostě nelyžuje.

Lyžařský kurz základní školy z Týnce nad Labem v Orlickém Záhoří v Orlických horách dnes přivítaly zelené louky a na místní sjezdovce zbytky technického sněhu. A tak se narychlo musel vymyslet náhradní plán. "Budeme jezdit asi na nějaké jiné kopce, budou procházky a tak," konstatoval ředitel školy Hynek Radouš.

"Kdyžtak máme i indoorové vyžití, tělocvičnu, stolní tenis a další věci," tvrdí majitelka penzionu Bedřichovka Veronika Prátová, která shání také náhradní autobusovou dopravu, aby se děti dostaly na sjezdovky, které jsou v provozu. Aby to nebyl lyžařský kurz bez lyžování.

Související obsah

Snad bude mrznout a pomohou sněhová děla, zatím ale ani obec Deštné v Orlických horách nemá sněhu nadbytek. Jezdí jen dvě sjezdovky a běžkaři nemají ideální podmínky ani na hřebenech.

A tak ředitelé škol, když jim vyjdou v penzionech vstříc, kurzy přesouvají, nebo ruší. "Jeden kurz jsme zrušili, další je v únoru. Doufáme, že už bude sníh," vyjádřil naději ředitel náchodské základní školy František Majer.

Ředitelé škol se shodují v tom, že na poslední chvíli se dá objednané ubytování zrušit kvůli nedostatku sněhu jen velmi těžko. A dojíždět za sněhem od chaty se zase prodraží, a to se pak může promítnout i na konečné ceně lyžařského kurzu.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz