Potrat

Zákaz potratů, manželství je jen pro muže a ženu! Slováci vyšli na protest

Zákaz potratů, manželství je jen pro muže a ženu! Slováci vyšli na protest
Zdroj: Profimedia

Desetitisíce lidí prošly Bratislavou v Národním pochodě za život. Hlavním cílem byl protest proti potratům a podpora tradiční rodiny tvořené sezdaným mužem a ženou. Pochodu vyjádřil podporu také papež František.

Podle organizátorů až 50 tisíc lidí vyšlo v neděli na dvoukilometrovou trasu po Bratislavě na podporu práva na život. Mezi protestujícími se objevovaly transparenty jako "Člověk je člověkem nehledě na velikost" nebo "Kdo zabije nenarozené dítě, zabíjí i budoucnost národa". Zákaz potratů by se podle organizátorů měl týkat také případů znásilnění a deformace plodu. Informaci o pochodu přinesla agentura AP.


Organizátoři na svém facebooku uvedli, že pochodu vyjádřil podporu i papež František. "Nejvyšší velekněz zasílá svůj srdečný a otcovský pozdrav a doufá, že tato chvályhodná iniciativa s cílem připomenout neocenitelnou hodnotu lidského života od prvního momentu jeho početí až po poslední výdech vyvolá obnovené nadšení v současnosti i budoucnosti," tlumočil papežova slova jeho sekretář Pietro Parolin v dopise zaslaném bratislavskému arcibiskupovi.


"Život každého člověka je neocenitelný, proto by měl být bezpodmínečně chráněný po celý čas jeho délky, od početí po přirozenou smrt," stojí v také manifestu, kteří organizátoři pochodu dali na své stránky.


Počet potratů přitom ve Slovensku klesá. Zatímco před deseti lety doktoři na Slovensku provedli 11 tisíc potratů, loni to bylo šest tisíc. Podle údajů agentury Focus z minulého měsíce souhlasí 55,5 procenta Slováků s potraty, zatímco 34,6 je proti.

 

Související obsah


Mimo jiné se manifest staví i za zachování tradiční struktury rodiny, tedy sezdaný pár muže a ženy a jejich potomků. Slovensko zatím neuznává svazky stejnopohlavních párů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz