řidič autobusu

Řidiči z povolání málo spí. Podle odborníků jde o časovanou bombu

Případ řidiče autobusu, který zkolaboval během jízdy z Liberce do Prahy, otřásl jak veřejností, tak odborníky. Ti dokonce prohlašují, že jde o časovanou bombu a že se situace může kdykoliv opakovat.

Řidič autobusu v pondělí omdlel na trase Praha- Liberec. V autobuse v té době cestovalo 50 lidí. Všechny cestující zachránil cestující Ivo Raisr, který vjel na čerpací stanici. "Jsem skočil na místo řidiče za volant," řekl Ivo Raisr.

Řidiče v bezvědomí odtáhli další lidé. "Měl nohy u pedálů a pán nemohl tím pádem zabrzdit," popsala jedna z cestujících. Řidič autobusu se po kolapsu zotavuje na interním oddělení v nemocnici v Turnově. S médii zatím hovořit nechce.

Mezi profesionály je celá událost zpráva číslo 1. Otevřeně hovoří o časované bombě a to i přes zdravotní testy, kterými procházejí. "Může se udělat špatně každému. Mladý do toho nejdou. Aby vstávali v půl třetí ráno a chodili domů v půlnoci. Soboty neděle, svátky," popsal v anketě TV Nova řidič.

Související obsah

"Řidiči z povolání mají skutečně velmi špatnou životosprávu a minimum pohybu. Nezdravý způsob stravování a velké množství kávy. Ti lidé se daleko rychleji opotřebovávají. Nemůže být překvapením to, že řidič, kterému je něco nad 40 let, může zkolabovat," řekl dopravní expert Roman Budský.

Podle odborového šéfa jednoho ze tří největších dopravců v Česku, je věkový průměr řidičů zhruba 50 let. "Vzniká takový nebezpečný koktejl. Je to vztyčený prst, abychom se nad tím zamysleli všichni. Já budu iniciovat schůzku s panem premiérem, s ministrem financí, s ministrem vnitra, aby nedocházelo k těmhle situacím, protože, tohle mohlo skončit obrovským masakrem," řekl Jiří Kuchynka.

mik, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz