Milan Jakubů

Detaily pohřbu generála tajné služby Jakubů! Lékaři popsali stav jeho ženy

Rodina ve spolupráci s armádním velením připravují pohřeb brigádního generála vojenského zpravodajství Milana Jakubů. Ten zemřel v sobotu při tragické nehodě u Špindlerova Mlýna, když do jeho auta v obrovské rychlosti narazil řidič Fordu Mustang. Smuteční obřad budou provázet přísná bezpečnostní opatření. Při tragické nehodě seděla vedle generála také jeho žena, která se vážně zranila. Aktuálně leží ve fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Tragická nehoda u Špindlerova Mlýna, při které se čelně srazila dvě auta, si vyžádala život jednoho z nejvyšších představitelů vojenské tajné služby České republiky. Obětí se stal devětačtyřicetiletý zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů. Rodina teď připravuje poslední rozloučení.

Pohřeb brigádního generála Milana Jakubů se bude podle informací televize Nova konat v jihlavském krematoriu v pátek v 9 hodin ráno. měl by být neveřejný ve vojenském režimu. Celý areál krematoria bude přísně hlídán vojenskou policií.

Související obsah

Vzhledem k utajení špiček vojenské rozvědky a ochraně rodiny se dovnitř dostanou jen předem pozvaní smuteční hosté. Generál Jakubů bude pohřben s veškerými vojenskými poctami, včetně smutečních salv a zřejmě i přeletů stíhaček. "Podílí se na tom nejrůznější vojenské složky. Za poslední roky jsme tady neměli tak složité přípravy," prozradil mluvčí provozovatele krematoria Martin Málek.

Při nehodě se těžce zranila také manželka generála Jakubů. Její stav se zlepšuje, nyní je mimo ohrožení života. "Utrpěla sice mnohačetná poranění, nicméně je při vědomí, komunikuje a dýchá spontánně," řekl náměstek pro zdravotní péči fakultní nemocnice v Hradci Králové Zdeněk Tušl.

Připomeňte si nehodu, při které zahynul armádní generál Milan Jakubů zahynul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz