Milan Jakubů

Policie už ví, jak došlo k nehodě u Špindlu. Řidiče mustangu obvinila

Třicetiletý amatérský závodník Vojtěch Chaura, který v sobotu 21. září při čelním střetu zabil brigádního generála Milana Jakubů a jeho manželce způsobil vážná zranění, si konečně vyslechl obvinění. Vyšetřování kriminalistů pokročilo a světlo do tragické události vnesly nové znalecké posudky.

Řidič Fordu Mustang si vyslechl obvinění z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví. Trutnovští kriminalisté vycházeli ze znaleckých posudků, které vyloučily technickou závadu jak na Škodě Rapid, kterou řídil generál Jakubů, tak na Fordu Mustang, jehož řidič nehodu způsobil. Jedinou příčinou zbytečné tragické nehody byla podle znalců nepřiměřená rychlost, která dalece převyšovala v místě střetu povolenou devadesátku.

Ke srážce, která se Milanovi Jakubů stala osudnou, došlo na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem. Podle informací svědků tudy projíždělo hned několik sportovních vozů a jejich řidiči si hlavu s omezením rychlosti rozhodně nedělali.

Související obsah

 

Za volantem oranžového mustangu seděl amatérský závodník, který v rychlosti téměř 150 km/h nezvládl zatáčku a vjel do protisměru. Tam tou dobou projížděl generál Jakubů s manželkou. Zatímco on byl mrtvý na místě, jeho žena utrpěla vážná zranění. "My jsme nezávodili," dušoval se po události Chaura s tím, že v autě vezl syna řidiče dalšího sporťáku. Ani on nevyvázl z nehody bez zranění.

Kriminalisté zajistili veškeré kamerové záznamy z Vrchlabí a Špindlerova Mlýna, na kterých je záznam jízdy sportovních vozů z osudného dne k vidění. Případ dále vyšetřují.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz