Domácí

Ostravu trápí nájezdy dětských zlodějů, někdy měli poblíž i rodiče!

Ostravu trápí nájezdy dětských zlodějů, někdy měli poblíž i rodiče!
Zdroj: Profimedia

V Ostravě ve velkém řádí malí zloději, jen v Moravské Ostravě udeřili během posledních pár dní desetkrát, v dalších městských obvodech je situace podobně vážná. Ne vždy jde o nezletilé, strážníci také zasahovali u několika čerstvě osmnáctiletých, tam už případy řeší policie.

Více případů zaznamenali ostravští strážníci už ve středu 18. září, kdy se krádeže nejprve dopustil teprve desetiletý mladík. Následně čtrnáctiletá dívka odcizila textil v hodnotě 900 korun. V obou případech se aktéři nevyhnou projednávání u orgánu sociálně právní ochrany dětí. V posledním případě kradla osmnáctiletá dívka.

Další dny jsou na tom velmi podobně, ve čtvrtek jde o tři případy mladistvých zlodějů (13, 17, 16), v pátek strážníci dopadli tři dívky (10, 11, 12) a jednoho chlapce (16). V sobotu byli přistižení zloději starší, i tak se ale stále jednalo o nezletilé, konkrétně šlo o dvě dívky (15, 17) a následně jednoho chlapce (16), kterého doprovázel otec.

"Společně s otcem, který byl na místě rovněž přítomen, poté argumentovali tím, že otec si pouze šel pryč z prodejny vybrat peníze z bankomatu, aby se následně mohl vrátit a zboží u pokladny zaplatit. Jeho syn ho však následoval i s tímto zbožím. Hájit se nyní budou u správního orgánu a orgánu sociálně právní ochrany dětí, kam byla celá událost předána k dořešení," popsali ostravští strážníci.

Až v neděli strážníci nedopadli žádného nezletilého zloděje, zato narazili na dvě ženy (18, 18), které odešly bez zaplacení. V jednom případě šlo o 400 korun, ve druhém případě už to bylo dokonce zboží v hodnotě 3300 korun.

Související obsah

A ani pondělí se neobešlo bez přistižení nezletilých zlodějů. Nejprve strážníci narazili na desetiletého chlapce, který si od ženy vzal košík plný zboží a odešel z prodejny.

"Následně se ukázalo, že ona žena, která mu vozík na prodejně předala, byla jeho matka. Jelikož byla celková hodnota odcizeného zboží vyčíslena na více než 13 tisíc korun, byla celá událost pro podezření ze spáchání trestného činu předána k dalšímu šetření Policii ČR," doplnila Městská policie Ostrava.

V dalším případě 24letý muž vzal z regálu lahev alkoholu za 1600 korun, pak ji podal 17leté ženě přes zeď prodejny. I tato událost skončila v šetření policie.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz