Odškodné

Rodina Nečesaných chce za soudy a vězení od státu 45 milionů!

Lukáš Nečesaný a další členové jeho rodiny žádají od státu odškodné přibližně ve výši 45 milionů korun za vleklé trestní stíhání. Nečesaného soudy léta odsuzovaly a osvobozovaly kvůli pokusu o vraždu kadeřnice. Definitivně ho očistily před několika měsíci.

"Platí, že žádosti od dnešního dne evidujeme. Kromě pana Nečesaného evidujeme také žádosti jeho příbuzných," napsal TN.cz v pátek odpoledne mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Doplnil, že resort dokumenty stále analyzuje. "Zatím se jedná celkem o šest žádostí, hrubým odhadem celkem o 45 milionů korun," upřesnil Řepka.

Dodal, že ministerstvo má nyní půl roku na to, aby se žádostmi zabývalo. "Budeme jednak analyzovat průběh celého trestního řízení, zohledňovat konkrétní žádosti a také porovnávat s podobnými případy. Jsme na začátku," nastínil mluvčí ministerstva spravedlnosti.  

Nečesaný podle obžaloby na kadeřnici v Hořicích zaútočil v únoru 2013. Měl ji do hlavy udeřit polenem a sebrat jí peníze. Soudy Nečesaného následně poslaly za mříže, později se do kauzy vložil Nejvyšší soud a verdikt změnil.

Následující roky Nečesaný strávil v soudních síních, kde ho senáty střídavě osvobozovaly a prohlašovaly vinným. Kauza skončila až před půl rokem, kdy pražský vrchní soud mladíka definitivně osvobodil.

Připomeňte si kauzu v březnové reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz