Odškodné

Rodina Nečesaných chce za soudy a vězení od státu 45 milionů!

Lukáš Nečesaný a další členové jeho rodiny žádají od státu odškodné přibližně ve výši 45 milionů korun za vleklé trestní stíhání. Nečesaného soudy léta odsuzovaly a osvobozovaly kvůli pokusu o vraždu kadeřnice. Definitivně ho očistily před několika měsíci.

"Platí, že žádosti od dnešního dne evidujeme. Kromě pana Nečesaného evidujeme také žádosti jeho příbuzných," napsal TN.cz v pátek odpoledne mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Doplnil, že resort dokumenty stále analyzuje. "Zatím se jedná celkem o šest žádostí, hrubým odhadem celkem o 45 milionů korun," upřesnil Řepka.

Dodal, že ministerstvo má nyní půl roku na to, aby se žádostmi zabývalo. "Budeme jednak analyzovat průběh celého trestního řízení, zohledňovat konkrétní žádosti a také porovnávat s podobnými případy. Jsme na začátku," nastínil mluvčí ministerstva spravedlnosti.  

Nečesaný podle obžaloby na kadeřnici v Hořicích zaútočil v únoru 2013. Měl ji do hlavy udeřit polenem a sebrat jí peníze. Soudy Nečesaného následně poslaly za mříže, později se do kauzy vložil Nejvyšší soud a verdikt změnil.

Následující roky Nečesaný strávil v soudních síních, kde ho senáty střídavě osvobozovaly a prohlašovaly vinným. Kauza skončila až před půl rokem, kdy pražský vrchní soud mladíka definitivně osvobodil.

Připomeňte si kauzu v březnové reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz