Miloš Zeman

Zeman promluvil o svém nástupci! Rád by viděl souboj Středula - Dlouhý

Prezident Miloš Zeman se vyjádřil k tomu, kdo by ho mohl nahradit ve funkci. Rád by prý viděl souboj Josefa Středuly jako kandidáta levice s pravicovým Vladimírem Dlouhým. Řekl to v rozhovoru pro TV Barrandov.

"Kdybych měl uvažovat v tom klasickém pravolevém schématu, tak dobrým kandidátem levice je Jiří Středula. Nebo Josef Středula?" ptal se prezident, jaké je jméno předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů.

Kandidátem pravice by podle něj mohl být šéf Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. "A když se tihleti dva ve druhém kole prezidentských voleb střetnou, tak to bude zajímavé a inteligentní utkání," uvedl Zeman, který ve funkci prezidenta skončí v roce 2023.

Zároveň ale prezident prohlásil, že nechce svým voličům nikoho doporučovat. "Mají vlastní rozum a vlastní hlavu," sdělil Zeman.

Související obsah

Na otázku, zda si myslí, že bude i v příštích prezidentských volbách kandidátem opozice někdejší předseda Akademie věd a senátor Jiří Drahoš, odpověděl: "Nikdy nevstoupíš dvakrát do téže řeky, i když si to Jiří Drahoš možná myslí."

Právě Drahoš byl Zemanovým největším soupeřem ve volbách v roce 2018. Prezident už v příštích volbách podle Ústavy kandidovat nemůže, protože v roce 2023 dokončí své druhé funkční období. Znovu do boje může vytáhnout o pět let později.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz