Donald Trump

Zničím tureckou ekonomiku, pohrozil Trump! Varuje před zásahem v Sýrii

Prezident Spojených států varoval Turecko, že zničí tamní ekonomiku, pokud plánovaná vojenská operace turecké armády na severu Sýrie překročí určité hranice. Turecký prezident chce v oblasti, kterou teď obývá kurdská menšina, vytvořit nárazníkovou zónu.

Syrští Kurdové, kteří v minulých letech bojovali po boku amerických vojáků proti džihádistům, vnímají stažení amerických jednotek ze severu Sýrie jako bodnutí do zad. Už brzo je v regionu vystřídají turecké oddíly, aby ty, kteří přispěli k porážce Islámského státu, z území vyhnaly.

"Řekl jsem prezidentovi Erdoganovi, aby zajistil, že se nikomu z našich vojáků nic nestane. Pokud se dopustí čehokoliv, co bychom nepovažovali za humánní, může jejich ekonomiku čekat citelný zásah," prohlásil americký prezident Donald Trump.

V oblasti, která je teď domovem syrských Kurdů, chce turecká armáda vytvořit 400 kilometrů dlouhou nárazníkovou zónu zasahující přibližně 32 kilometrů hluboko do syrského území.

Související obsah

Do regionu, ve kterém si podle Ankary vytvořili bezpečný úkryt Kurdové požadující vytvoření samostatného státu, chce vláda z Turecka přesunout okolo dvou milionů syrských uprchlíků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz