Domácí

V Evropě mohou opět padat rekordy! Blíží se k nám další vlna veder

V Evropě mohou opět padat rekordy! Blíží se k nám další vlna veder
Zdroj: Getty Images

O víkendu se lidé v Evropě dočkají vysokých teplot. Pro říjen to bude velmi neobvyklé. Teploty kolem 30 °C meteorologové očekávají v Itálii, Turecku nebo na jihu Francie. Příjemné teploty si užijeme také na našem území. Od soboty do neděle se teploty budou pohybovat mezi 21 až 23 °C.

Do střední a východní Evropy začne proudit ke konci týdne teplejší vzduch z Afriky. Ten vystřídá chladné a deštivé počasí, které zasáhlo většinu kontinentu v posledních dnech.

Od soboty se však teploty výrazně zlepší a mohly by vydržet až do konce příštího týdne. Mohou se pohybovat mezi 25 až 30 °C, což bude v tomto období velmi nezvyklé. Podle Severe Weather vysoké teploty zasáhnou Turecko, jih Francie, jižní Balkán a Itálii.

I ve Španělsku meteorologové předpovídají pro sobotu teploty kolem 26 °C, a to v Málaze nebo v Seville. V neděli se teploty ještě zvýší, na většině míst se vyšplhají až na 30 °C. Zemi sužují na toto období extrémní horka už několik dní.

"V úterý 8. října byla na sedmi stanicích dosažena anebo překročena hranice 35,0 °C. Největší extrém byl naměřen v devítitisícovém městě Jerez de los Caballeros v provincii Badajoz, a to 36,6 °C, přičemž přímo v Badajozu, s více než 150 000 obyvateli největším městě této provincie, se rtuť teploměru zastavila na 36,3 °C," uvedl Meteopress. Krásně bude také v Chorvatsku, kde bude příjemných 25 °C a jasná obloha.

Související obsah

Podobné počasí dorazí také do Česka. V pátek se musíme ještě připravit na teploty kolem 14 až 18 °C, od soboty se nejvyšší denní teploty dosáhnou 18 - 24 °C, v neděli pak vystoupají na 23 °C. A sluníčka si užijeme také v pondělí. "Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 17 °C," informoval Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

Od úterý do čtvrtka bude jasno až polojasno, poté se místy objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, ke konci období místy až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Pokud bude větší oblačnost, mohou teploty klesnout na 13 až 17 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz