Karel Gott

Vzkaz Karlovi: Miluji tě navždy, tvá Ivana! U rakve stála čestná stráž

Vzkaz Karlovi: Miluji tě navždy, tvá Ivana! U rakve stála čestná stráž
Zdroj: Profimedia

Tisíce fanoušků se v pátek loučily s legendárním zpěvákem Karlem Gottem na pražském Žofíně. Rakev s jeho ostatky dorazila za doprovodu policie už brzy ráno. Celý pátek byla vystavena na pódiu obklopena vysokými bílými hořícími svícemi, po stranách stojí vojáci.

Vedle státní vlajky bylo vystaveno vyznamenání Za zásluhy I. stupně, které zpěvák Karel Gott získal v roce 2009 od bývalého prezidenta Václava Klause. 

Před rakví leželo srdce z růží se vzkazem od manželky velikána české populární hudby: "Miluji tě navždy, tvá Ivana". Tři stupínky na pódiu vedle rakve, a také stoly uprostřed samotné místnosti, pak zasypaly květiny od příchozích návštěvníků.

V sále žofínského paláce hrály vybrané Gottovy písně. Zazněl už také duet "Srdce nehasnou", který legendární zpěvák nazpíval se svou dcerou Charlotte Ellou (13). 

Související obsah

Zatímco veřejnost měla možnost rozloučit se s Karlem Gottem v pátek, pozvaní hosté mu vzdají úctu v sobotu. Konat se bude zádušní mše, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. I odtud přineseme podrobné zpravodajství.

Velká anketa: Vzpomínky lidí na Karla Gotta

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz