Sněhová bouře

Americké Colorado zasypal sníh, silnice se změnily v klouzačky

V americkém Coloradu udeřila sněhová bouře. Mrazivé teploty a husté sněžení komplikovaly dopravu. Jen v okolí největšího města státu, v Denveru, policie vyjížděla k téměř dvěma stovkám nehod.

Bílá peřina přikryla americký stát Colorado. V hlavním městě Denveru a jeho okolí napadlo až sedm centimetrů sněhu. Silná bouře zpomalovala dopravu na silnicích. Meteorologové varovali obyvatele před mrazy.

Teploty během tohoto týdne místy klesly až k mínus dvaceti stupňům Celsia. Přes noc byly v Denveru mínus čtyři stupně. Policie radí řidičům, aby na kluzkých vozovkách jezdili opatrně.

První silnější sněžení přišlo i do Jižní Dakoty na severu Spojených států. Lidé odklízeli sníh z ulic a ze svých aut. Úřady obyvatelům doporučily, aby si vyhradili na cestování dostatek času a nikam nepospíchali.

Související obsah

"Zima teprve začíná a pravděpodobně přijdou horší sněhové bouře než je tahle. Nesmíme zapomenout, že i když bude teď několik týdnů hezky, neznamená to, že znovu nenasněží a tohle celé nezačne znovu," varuje policejní kapitán Tony Harrison.

Kdo si ale mne ruce radostí, jsou milovníci zimních sportů. Ve čtvrtek odpoledne pokryla vrstva sněhu i coloradské hory, které se obratem zaplnily lyžaři a snowboardisty.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz