Pardubice

Pardubická nemocnice pochybila, Leotýnka má poškozený mozek!

Vedení pardubické nemocnice uložilo výtku lékařům, kteří podle rodičů pochybili při porodu dnes čtyřměsíční Leontýnky. Dívenku po narození postihla streptokoková infekce, podle právního zástupce rodiny lékaři neprovedli hned po porodu testy na zjištění nemoci, a proto včas údajně nezahájili léčbu. Leontýnka může mít doživotně poškozený mozek.

Leontýnka na svět přišla před pár měsíci. Od samého začátku ji ale pronásledují problémy. Už je po dvou operacích hlavy a naživu ji udržuje zařízení, které má pod kůží. "Přepouští mozkomíšní mok do bříška, kde se to vstřebává," popsal Leontýnčin tatínek Jaroslav.


Streptokok na jejím mozku napáchal velké škody. "Je to těžké jak psychicky, tak pracovně. Není to jednoduché. Té bílé hmoty tam moc nezůstalo," doplnil Jaroslav.


Podle rodiny za to můžou lékaři, kteří včas nezahájili léčbu, i když věděli, že rodička v sobě streptokoka má. Nemocnice se k případu Leontýnky v pátek vyjádřila a uznala chybu personálu.

 

Související obsah


"Při interním prověření celého toho případu jsme došli k tomu, že je zde možný nesoulad mezi doporučeným a realizovaným odborným postupem. Nyní čekáme na znalecké závěry," řekla oblastní ředitelka pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.


Lékařům vytkli nedodržení postupů, primáři oddělení zase že nestandardní událost nenahlásil vedení. Na dotazy novinářů ale odmítli odpovídat. Případem se zabývá i policie.

 

Související obsah


"Já si furt stojím za tím, že neudělali včas odběry. Máme ji už doma, ta holčina potřebuje klid. Bere léky, aby neměla křeče, aby se zase něco nerozjelo," prohlásil Jaroslav. Rodiče žijí ve velké nejistotě, není jasné, jestli bude jejich dcerka vůbec chodit, otazník visí i nad jejím mentálním stavem.


Stejná nemocnice navíc musí vysvětlovat postup zdravotníků v případu malého Adama Vyčítala, který po běžné operaci mandlí skončil v kómatu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz