APLIKACE TN.CZ
Evropská unie

Jednání o dalším rozšíření Evropské unie ztroskotala, proti byli Francouzi

Jednání o dalším rozšíření Evropské unie ztroskotala, proti byli Francouzi
Zdroj: Mediafax

Evropská unie se prozatím nerozšíří o Albánii ani o Severní Makedonii, zásadně proti je totiž Francie. Lídři členských zemí nedali zelenou zahájení přístupových jednání.

Evropská unie přístupové rozhovory nezahájí i přesto, že oba státy splnily veškeré podmínky. Proti byla především Francie a několik dalších států.

S rozhodnutím unijních lídrů nesouhlasí český premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj neudělala žádná země pro vstup do unie více než Severní Makedonie.

Související obsah

Paříž dlouhodobě další rozšiřování Evropské unie odmítá, podmiňuje jej reformou přístupových kritérií. "Musíme se zamyslet nad tím, jak zjednodušit naše procedury a fungovat více demokraticky," prohlásil už na červencovém mimořádném summitu EU francouzský prezident Emmanuel Macron.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz