železnice

Chaos na železnici se stupňuje! Kraje na poslední chvíli mění rozhodnutí

Chaos v prodeji jízdenek na železnici graduje. Dva kraje, Olomoucký a Ústecký, mění jen pár dnů stará rozhodnutí. Od poloviny prosince, kdy na železnici začne platit nový jízdní řád, budou dál uznávat i v regionálních vlacích jízdenky Českých drah.

Kraje několik měsíců vyjednávaly s Českými drahami nové smlouvy o železniční dopravě. Hned pětice krajů se rozhodla, že v regionálních spojích, které procházejí vždy jen jejich krajem, nebude platit jízdné Českých drah.

Olomoucký a Ústecký kraj ale od tohoto modelu, na kterém pracovaly dlouhé měsíce, na poslední chvíli odstoupily. Plánovaná změna totiž rozpoutala obrovskou vlnu nevole. Regionální vlaky by totiž jezdily za krajský tarif, neuznávaly by slevy od Českých drah.

Na mnoha úsecích by tak cesta rychlíkem vyšle paradoxně levněji než osobním vlakem - to proto, že jízdenky na rychlíky by dál byly v režii státního dopravce a platily by na ně slevy.

Související obsah

Třeba v Olomouckém kraji, kde nový model ještě před týdnem radní chválili, teď uznávají, že návrat k původnímu systému je pro většinu cestujících výhodnější.

Z pětice krajů, která se rozhodla pro revoluci v dopravě, tak už zbyly jen tři. A z nich i radní Zlínského kraje přemýšlejí, jak to přece jen udělat, aby i v regionální dopravě platily slevové karty Českých drah.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz