Výbuch

Policie pořád nemá jasno o výbuchu v Lenoře. Dva lidé jsou v nemocnici

Více než půl milionu korun uvolní Jihočeský kraj pro lidi, kteří v říjnu přišli o své domovy v Lenoře na Prachaticku. Dům, ve kterém bydleli, zničil výbuch a následný požár, který zřejmě úmyslně založil jeden z jeho obyvatelů. Případ stále vyšetřuje policie.

Peníze, které hodlá Jihočeský kraj rozdělit, pocházejí z veřejné sbírky, do které od začátku října lidé přispívají. Jde o částku ve výši 546 tisíc korun. Rozdělí se mezi obyvatele, kteří před výbuchem v domě bydleli.

Podle hejtmanky Jihočeského kraje jde o to, aby majitelé i obyvatelé zničených domácností obdrželi finanční podporu co nejdříve. Částka ale podle ní nemusí být konečná, veřejná sbírka i nadále pokračuje. Přispívat lze až do března příštího roku.

Tragédie se stala 3. října. V jednom z domů v Lenoře se ozvala série výbuchů a poté začal objekt hořet. Jeden člověk zemřel, dalších devět lidí se zranilo. 19 obyvatel muselo své poničené domovy opustit. V tuto chvíli ještě dva lidé stále zůstávají v nemocnici.

Související obsah

Policie případ ještě neuzavřela, podle místních ale za vším stojí úmysl jednoho z obyvatel. Podle nich je to muž, který při výbuchu zemřel.

Sbírku pro postižené zorganizovala také obec Lenora ve spolupráci s organizací ADRA. Zatím se podařilo vybrat více než dva a půl milionu korun a už 6. listopadu by mohlo být jasno, kdy a jak přesně se tyto peníze mezi lidi uvolní.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz