28. říjen

Miloš Zeman vyznamenal české osobnosti. Ocenil Klause i Jágra

K výročí vzniku samostatného Československa udělil prezident Miloš Zeman státní vyznamenání. Mezi vyznamenanými jsou například prezident Václav Klaus nebo hokejista Jaromír Jágr. Kvůli silné bolesti v nohou musel Zeman při úvodním slovu sedět.

Prezident Miloš Zeman v pondělí od osmi hodin večer předával státní vyznamenání k výročí vzniku samostatného Československa. Na ceremoniál, který se odehrál ve Vladislavském sále Pražského hradu, se sešli význačné české osobnosti. Prezident rozdal celkem 42 státních vyznamenání.

Řád Bílého lva z rukou prezidenta převzal například Václav Klaus, vnuk oceněného průmyslníka Jana Antonína Bati nebo bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster. Zeman in memoriam předal vyznamenání také Jaroslavu Selnerovi a Josefu Ocelkovi, kteří se zúčastnili bojů druhé světové války.

Související obsah

Medaili Za hrdinství udělil Zeman Tomáši Procházkovi, který padl při vojenské službě v Afghánistánu. Pro medaili Za zásluhy 1. třídy v oblasti sportu si přišel český hokejista Jaromír Jágr za zásluhy o stát v oblasti sportu. Kompletní seznam vyznamenaných najdete zde.

Společná fotka osobností vyznamenaných 28. řijna 2019:

Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Prezident svůj úvodní proslov pronesl vsedě, stěžoval si na silnou bolest v nohou. "Pevně doufám, že za rok to už bude lepší," ujistil Zeman.

Podívejte se na proslov Miloše Zemana:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz