Praha postavila luxusní veřejné WC za 3,5 milionu: Za to koupíte i garsonku

Do konce roku máte možnost odskočit si zadarmo na toaletu za 3 miliony 678 tisíc korun. Radnice Prahy 6 totiž takovou částku utratila za smíšený záchod o velikosti 3 x 4 metry. K tomu slibuje jeho každodenní údržbu. Plechová bouda stojí na hřišti u Anastázovy ulice a místnost využijí i vozíčkáři nebo maminky k přebalení dětí. Po novém roce už návštěva VIP toalety vyjde na 10 korun.

Nový nerezový trůn nahradil chytrou toaletu, která stála necelých 200 tisíc. Ta se otevírala pomocí SMS a návštěvník si mohl uvnitř dobít i telefon. Chytrý záchod Praha 6 ale nechala přesunout z hřiště u Anastázovy ulice na Ladronku. A tak se teď na hřišti ocitla tato předražená plechová příšera.

Veřejnost jen kroutí hlavou. "Panelakový byt 3+1 na sídlišti vyjde cca na 3,2 milionu. Domek bez pozemku 4+1 (2 wc a 2 koupelny) už lze pořídit za 2 miliony. No a jedna WC budka (kadibudka) stojí 3,5 milionu," diví se obyvatelka Prahy 6.

Související obsah

I na sociálních sítích se proti stavbě a hlavně její ceně bouří. Lidé na stránkách vypočítávají, za kolik by se dala toaleta reálně pořídit. "Hodnota materiálu odhad 20 tis. Vybavení WC mísa, pisoár 25 tisíc (pokud nejsou ze zlata). To se to utrácí z peněz daňových poplatníků!!! Havlovy lavičky 350 tisíc, lavice ze sudu 850 tisíc. Super," rozčiluje se Petr.

Podle mluvčího Prahy 6 Ondřeje Šrámka jde ale o speciální nerezový modul DAKO. "Tento modul je odolný, má dlouhou životnost a jeho údržba je snadná,“ popsal mluvčí. Samotný modul nového záchodu stál prý 1,8 milionu korun. Potřeba byly i terénní úpravy, stavba základové desky nebo napojení na elektriku. Vodovodní a kanalizační přípojka v parku stála téměř 1,5 milionu korun, avšak budka stojí kousek od bytových domů. Nad vysokou částkou kroutí hlavou také opoziční zastupitelé.

špr, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz