Stromy

Politici sázeli v Průhonicích stromy, mají pomoci s klimatickými změnami

Do boje s klimatickými změnami se zapojili i přední čeští politici. Ve čtvrtek v Praze zasadili suchomilné stromy, které mohou lépe posloužit při zlepšování stavu městské zeleně.

Trojici suchomilných dubů vysadili ve čtvrtek v pražských Průhonicích premiér Andrej Babiš (ANO), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a Ivan Suchar, ředitel Výzkumného ústavu Silva Taroucy. Stromy poslouží jako experiment pro boj s klimatickými změnami.


"Výsadba klimaticky odolných listnáčů je součástí iniciativy Sázíme budoucnost, za jejíž vznikem stojí Nadace Partnerství spolu s ministerstvem životního prostředí, a která chce, aby v českých městech a obcích přibylo v následující pěti letech deset milionů stromů," uvedlo ministerstvo životního prostředí.

 

Související obsah


Na Stezce sucha se nachází už asi 140 stromů. Na nich odborníci zkoumají jejich odolnost vůči nedostatku vláhy, extrémním letním teplotám a také úpalu, při kterém stromy trpí přemírou slunečního záření a přichází tak o listy. Na stezce rostou především listnáče, které je možné použít například jako stromořadí ve městech.
 

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz