Srážka

Dodávku na přejezdu smetl rychlík! Obětí podobných nehod přibývá

Až o 11 procent meziročně vzrostl počet nehod na železničních přejezdech. Ještě výrazněji pak i počet lidí, kteří se při srážkách aut s vlakem vážně zranili. Jedna z posledních nehod se dopoledne stala na Strakonicku.

Dodávka vjela na železniční přejezd v momentu, kdy tudy projížděl rychlík. Podle policie řidič zřejmě nerespektoval světelnou signalizaci, která byla v provozu, a vjel přímo pod vlak. Přestože se strojvůdce snažil brzdit, srážce zabránit nemohl. Rychlík zastavil až několik desítek metrů od nehody.

Ve vlaku v tu dobu bylo několik desítek lidí, nikdo z nich se nezranil. Řidič dodávky ale utrpěl velmi vážná zranění a do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

Podobných nehod podle Drážní inspekce každým rokem přibývá. Meziročně jejich počet vzrostl až o 11 procent. Při těchto nehodách zemřelo už 30 lidí, loni bylo obětí za stejné období 23.

Související obsah

Drtivou většinu nehod na železničních přejezdech způsobují především neukáznění řidiči. Ignorují světelné a zvukové signalizace a na přejezd vjíždějí, aniž by se přesvědčili, že se neblíží vlak.

Nejtragičtějším měsícem letošního roku byl zatím červenec. Při srážkách aut s vlakem zemřelo deset lidí, což je nejvyšší počet mrtvých v jednom měsíci od roku 2008. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu patří Češi v počtu mrtvých na přejezdech k nejhorším v Evropě.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz