Domácí

Policisté honí na hranici vymyšlené migranty. Trénují na ty pravé

Policisté honí na hranici vymyšlené migranty. Trénují na ty pravé
Zdroj: Profimedia

Česká policie bude dnes a zítra honit imaginární migranty na česko-slovenské hranici. Jedná se o cvičení připravenosti na případnou nelegální migraci mezi Českou a Slovenskou republikou na vytipovaných místech bývalých silničních a jednoho železničního hraničního přechodu.

Příprava na případnou migrační vlnu probíhá na území Moravskoslezského kraje a součástí nácviku je i výstavba registračního místa v oblasti předpokládané migrační trasy, v tomto případě půjde o prostor hraničního přechodu Mosty u Jablunkova.


"Suverénní stát musí být schopen uhlídat své hranice!" sděluje na svém Twitteru ministr vnitra Jan Hamáček. Cvičení má za úkol prověřit, nakolik funkční je připravený operační plán a jakým způsobem spolu dokáží spolupracovat jednotlivé bezpečnostní sbory. Celé akce se zúčastní na 150 příslušníků Policie ČR, několik desítek vojáků Armády ČR a členů Hasičského záchranného sboru. Přítomna bude i Celní správa a Vězeňská služba.

Související obsah


Budování registračního místa bude záležitostí zejména hasičů a na jeho chodu se budou podílet lékaři, sestry a záchranáři ze Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Policisté ze základní odborné přípravy se zhostí role figurantů – nezákonných migrantů, kteří usilují o vstup na území České republiky.


„V rámci cvičení by nemělo dojít k vážnějším omezením jak v silniční, tak železniční dopravě,“ slibuje Hana Rubášová, tisková mluvčí Policejního prezidia.
 

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz