Sleva

Je to sleva, nebo finta obchodu? Aplikace odhalí triky s cenou zboží

Je to sleva, nebo finta obchodu? Aplikace odhalí triky s cenou zboží

Rozhodnutí spotřebitelů o nákupu je v poslední době velmi často ovlivněno tím, zda je zboží ve slevě, či nikoliv. Jak ale zjistit, že je výrobek opravdu za zvýhodněnou cenu a nejedná se jen o chytrou fintu obchodníka? Čtěte dále.

Sleva je jedním z marketingových nástrojů, jak přimět zákazníka, aby se rozhodl pro nákup. Prodejci však mohou použít trik, kdy nejprve uměle navýší původní cenu a poté daný produkt zdánlivě zlevní. V tu chvíli ale zákazník nenakupuje za zvýhodněnou cenu, ale za tu, kterou si stanovil obchodník.


Lidé v tu chvíli nabývají dojmu, že nakupují zboží, které má vyšší hodnotu za nižší cenu. Bohužel tomu tak není a ten, kdo si mne ruce, je prodejce. Z tohoto důvodu vznikla online aplikace, která dokáže zjistit původní cenu výrobku a jeho vývoj v čase.

Vyzkoušet si ji můžete zde:

 
Stačí zkopírovat odkaz na vybraný produkt a vložit ho do aplikace a spotřebitel ihned uvidí, zda je opravdu zlevněn, popřípadě o kolik procent.

Související obsah

Další možností je nainstalovat program přímo do webového prohlížeče a kontrolovat ceny rovnou na stránkách e-shopů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sleva

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz