Kontrola odhalila maso neznámého původu! Prodávali ho na internetu

Kontrola odhalila maso neznámého původu! Prodávali ho na internetu
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Bezmála 300 kilogramů drůbežího masa neznámého původu našli inspektoři Státní veterinární správy. Narazili na něj při kontrole potravinářského podniku v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku. Podle majitele jde o maso od kamaráda. Prodejce podle veterinářů drůbež nabízel k prodeji na sociálních sítích.

Veterináři se do podniku v Hustopečích nad Bečvou vydali poté, co se k nim dostal inzerát ze sociálních sítích, který nabízel zmrazené slepice z vlastního chovu. "Na místě inspektoři nejdříve uskutečnili kontrolní nákup, kdy jim byla prodaná zmrazená slepice v sáčku bez jakéhokoliv označení," popsal mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. 

Při následné kontrole provozovny objevili v mrazácích 232 kusů zmrazených slepic, zhruba 280 kilogramů masa bez jakéhokoli označení a dokladů. "Provozovatel, který se účastnil kontroly, nepředložil žádné doklady o původu prodávaných slepic, kontrole pouze sdělil, že se jedná o maso od jednoho jeho kamaráda," uvedl mluvčí veterinářů.

Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Veterinární správa následně maso označila modrou barvou, aby se nemohlo znova dostat do prodeje. Zároveň byla nařízena jeho likvidace. 

Související obsah

"Provozovateli potravinářského podniku za porušení platných předpisů může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše jednoho milionu korun," dodal Vorlíček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz