Námraza

ČHMÚ zpřísnil výstrahu! Námraza a mlhy hrozí také na dalších místech

Meteorologové v neděli rozšířili výstrahu před námrazou a mrznoucími mlhami. Ty budou hrozit od půlnoci do pondělní jedenácté hodiny na většině území Česka. Na pozoru by tak měli být zejména řidiči.

"V noci na pondělní se v Česku mohou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí až do pondělní jedenácté hodiny dopoledne pro Prazu a kraj Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký a Vysočinu. 


Meteorologové před mrznoucími mlhami a námrazou varují také část kraje Libereckého, Olomouckého a Moravskoslezského. 

"Počasí na našem území bude ovlivňovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude slábnout," vysvětluje ČHMÚ. Opatrní by měli být hlavně řidiči. Na silnicích se totiž očekává snížená viditelnost a nebezpečí tvorby námrazy.

Zdroj: ČHMÚ

ČHMÚ už v sobotu odpoledne vydal výhled počasí na následující čtyři týdny. Vypadá to, že žádné nečekané oteplení nás nečeká, podzim už drží teploty pevně v rukou.

"Období od 11. listopadu do 8. prosince 2019 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. První týden bude teplotně průměrný, minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem +3 °C, ale v noci na pondělí a na pátek klesnou na +2 až -3 °C. Maximální denní teploty budou dosahovat většinou 6 až 11 °C, ve čtvrtek jen kolem 4 °C," předpovídají meteorologové.

Související obsah

Další týdny období budou teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Relativně nejchladnějším bude pravděpodobně první prosincový týden s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -1 °C a denních teplot kolem 3 °C.

Pršet či sněžit bude průměrně až nadprůměrně, nejvíc v nadcházejícím týdnu, kdy by mělo celkem spadnout kolem 20 milimetrů srážek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz