Česká obchodní inspekce

Inspektoři zabavili padělky za desítky milionů korun! Rozdali mastné pokuty

Inspektoři zabavili padělky za desítky milionů korun! Rozdali mastné pokuty
Zdroj: TV Nova

Oblečení, hračky ale i elektronika. Česká obchodní inspekce se zaměřila na kontrolu padělků. Jen čtvrt roku jí stačilo, aby jich odhalila za desítky milionů korun!

Pokut za 4,6 milionu korun rozdala obchodní inspekce za výrobu padělků. Od července do září zkontrolovala 312 prodejen, přičemž problémy našla hned u tří čtvrtin.


"V průběhu kontrol zaměřených na padělky bylo zajištěno a uloženo mimo dosah kontrolovaných osob celkem 10 666 ks výrobků, v hodnotě vyčíslené v cenách originálu na 24 114 613 korun," uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

 

Související obsah


"Největší oblastí výskytu výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví jsou regiony na hranicích s Německem a Rakouskem, kde stále fungují tržiště se stánky. V Praze se po uzavření Holešovické tržnice přesunul prodej a nabízení těchto výrobků na takzvané bleší trhy ve Vysočanech, ulice U Elektry, které probíhají vždy v sobotu, neděli a o svátcích," doplnil Fröhlich.


Nejčastěji se padělají značky Adidas, Nike a Tommy Hilfiger. Zabavené zboží inspekce nechá zničit, nebo je využije k humanitárním účelům.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz