Domácí

Náměstek primátora Prahy vysvětlil, proč u něj byla policie!

Náměstek pražského primátora Adam Scheinherr vysvětloval svým koaličním kolegům, proč tajil, že ho na magistrátu navštívila policie. Ta se zajímala o společný projekt dopravního podniku a soukromé firmy, která nemá jasného vlastníka. Podle náměstka se jednalo o nedorozumění.

Společný projekt pražského dopravního podniku a soukromé firmy prý počítá s opravou vestibulu metra Holešovická a výstavbou bytových a administrativních komplexů v okolí. Soukromá firma má mít anonymní vlastnickou strukturu a o projekt se proto začala zajímat policie. Primátorův náměstek to ale koaličním kolegům zatajil - a tak jim měl v pondělí co vysvětlovat.

"Považuji za chybu, že jsme nevěděli, že policie navštívila magistrát a jednala s panem náměstkem," řekl Jiří Pospíšil (TOP 09). "Věřím, že to je jenom nedorozumění. To byla čistě informační schůzka, žádný výslech, žádné dokumenty si nevzali," popsal Adam Scheinherr.

Koaliční kolegové se s vysvětlením okolností návštěvy policie sice spokojili, teď ale požadují změnu některých podmínek společného projektu tak, aby prý pro město byl výhodnější. Jinak jsou prý připraveni projekt zablokovat. "Máme dneska pouze příslib, že naše podmínky budou dopracované, pokud to bude učiněno, tak my nebudeme ten projekt blokovat. Budeme čekat, jestli se příslib proměnění v realitu," dodal Pospíšil.

Související obsah

Pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu před několika dny oslavila teprve první narozeniny, zejména v poslední době ale konfliktů přibývá.

V minulosti se koalice hádala například kvůli vedení firmy Pražská plynárenská, zdražování daně z nemovitosti, nebo kvůli utajeným schůzkám někdejší šéfky zastupitelského klubu pirátů Michaely Krausové s obžalovaným manažerem firmy JCDecaux - v době, kdy chce společnost znovu od magistrátu získat zakázku na správu mobiliáře.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz