Požár

Požáry v Austrálii mají už tři oběti! Školy zavřely, v akci jsou tisíce hasičů

Nejméně tři mrtvé si vyžádaly požáry na východě Austrálie. Další tisíce lidí musely opustit své domovy. Podle úřadů by mohlo jít o nejhorší lesní požáry, kterým kdy musela země čelit.

Australské úřady připravují katastrofické scénáře na to, co zemi v následujících dnech čeká. Země bojuje s možná nejhoršími požáry ve své historii. V oblasti kolem Sydney jsou desítky ohnisek, většina z nich je mimo kontrolu.

Plameny připravily o život nejméně tři lidi a zničily více než 200 budov. Úřady už v pondělí vyhlásily stav nouze. S ohněm bojuje více než tři tisíce hasičů, požáry ohrožují oblast s šesti miliony obyvatel.

"Situace je kvůli silnému větru velmi nebezpečná. Znamená to, že se všechny požáry budou rychle šířit. Kvůli koncentraci extrémně horkého a suchého vzduchu je navíc situace složitější a nebezpečnější," popsala meteoroložka Grace Leggeová.

Související obsah

Nejhorší situace je kolem Sydney, kde je varování na nejvyšší možné úrovni. Na jihovýchodě země zůstává preventivně uzavřeno 600 škol, další desítky dětí musely být kvůli šířícím se plamenům evakuovány neplánovaně.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz