APLIKACE TN.CZ
Počasí

Meteorologové upravili předpověď na zimu. Na sněhové závěje zapomeňte

Meteorologové upravili předpověď na zimu. Na sněhové závěje zapomeňte
Zdroj: TN.cz

Meteorologové spolu s prvním sněhem upravili svou předpověď na zimu v Evropě. Z modelů tří společností vyplývá, že zima bude spíše mírná, velké mrazy nás nečekají. Ve střední Evropě se navíc nečeká příliš srážek.

Pokud jste se těšili na pravou zimu plnou závějí sněhu a mrazivých dní, budete zklamaní. Podle nejnovějších předpovědí meteorologů to vypadá spíše na mírnou zimu ve střední Evropě. Modely od různých meteorologických společností dal dohromady portál severe-weather.eu.

Chladný vzduch se podle meteorologů bude držet za polárním kruhem a nebude směřovat na jih Evropy. Tlaková níže ale může ovlivnit počasí ve Velké Británii a Skandinávii, kde odborníci přechodně očekávají zimní bouře a vánice.

Ve střední Evropě by měly v zimě panovat vyšší teploty, než je dlouhodobý průměr. Naopak sněžit by mělo méně, především na jihozápadě Evropy. Podle předpovědních map méně sněhu napadne také v Alpách. Naopak více sněhu se dle modelu dočkají ve Skandinávii, hlavně ve středním Norsku.

 

Související obsah

Odborníci ale upozorňují, že předpovědní modely vyjadřují průměrné počasí za dané období (v tomto případě pro tři měsíce). Neznamená to, že v Evropě nemohou krátkodobě udeřit prudké mrazy nebo že nepřijde chumelenice. Modely stanovují dlouhodobý průměr.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz