Domácí

Na Letnou dorazilo 250 tisíc lidí, demonstrace skončila státní hymnou

Na Letenské pláni v Praze se sešlo podle policejního odhadu 250 tisíc lidí. Přišli na demonstraci, kterou svolal spolek Milion chvilek pro demokracii, proti současným vládním představitelům v čele s Andrejem Babišem. Vedoucí spolku Mikuláš Minář na demonstraci zveřejnil ultimáta, která spolek politikům dal. Pokud nebudou splněna, demonstrace budou podle Mináře pokračovat.

Do Prahy přijeli lidé z celé České republiky. Na místě bylo velké pódium. Protestující mohli vše sledovat na velkých obrazovkách.

Premiér Andrej Babiš dostal od Mináře tři ultimáta. Musí do 31. prosince odstoupit, odvolat ministryni spravedlnosti Marii Benešovou a zbavit se Agrofertu. Pokud tyto podmínky Babiš nesplní, zveřejní spolek Milion chvilek pro demokracii 7. ledna termíny dalších protestů.

Podívejte se na letecké záběry demonstace: 

Premiér Andrej Babiš na demonstraci zareagoval pro TV Nova v sms zprávě: "Máme svobodu a demokracii a to jsme přesně před 30 lety chtěli. Je skvělé, že lidi můžou vyjádřit svůj názor a nikdo je při tom neperzekuuje a nenapadá. A je fakt skvělé, že máme svobodné a demokratické volby, kde si můžeme svobodně zvolit své zástupce. Dívejte se na můj zítřejší projev v Národním muzeu. Vyjádřím se v něm k našemu nejvýznaměnějšímu svátku. Řeknu vše, co považuju za nutné a vhodné. Možná budete překvapení," napsal Babiš.

Spolek Milion chvilek vyzval strany, aby se sjednotily a před volbami vytvořily volební koalice. Na reakce politiků se podívejte zde:

Zúčastnili jste se sobotní demonstrace na Letné? Své fotografie a záběry můžete posílat na email zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na facebooku. Děkujeme.

Na demonstraci dorazili lidé z celé České republiky:

Předseda spolku Mikuláš Minář vidí problém i ve vztahu premiéra Babiše a prezidenta Zemana. "Prezident nerespektuje Ústavu a slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to potřeba. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení. Takové zneužívání moci zvolenými politiky volá do nebe," řekl ještě před demonstrací předseda spolku Mikuláš Minář.

Související obsah

"Nejvážnějším důvodem k nespokojenosti je však pokračující obrovský střet zájmů našeho premiéra. Místo, aby sloužil občanům, stará se o vlastní prospěch," dodal Minář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz