Marek Dalík

Dalík se po propuštění snažil zmizet. Udělal to mafiánským trikem

Kam po propuštění z vězení povedou první kroky lobbisty Marka Dalíka, bylo velkou neznámou. Náš štáb ho nakonec jako jediný dokázal vystopovat.

Jedna hodina odpoledne - lobbista jde od vrat věznice přímo do auta. Od začátku je jasné, že Marek Dalík se chce za každou cenu novinářům vyhnout. Vůz, který řídí Dalíkův advokát, jede jinou cestou, než je ve Znojmě obvyklé. Nejprve kličkuje v úzkých uličkách historického centra a snaží se štáb setřást.

Ve čtvrt na dvě míří Dalík se svým advokátem směrem na Jihlavu, ve Vranovské Vsi odbočí z hlavní silnice a jede směrem na Vranov. Dvojice v autě chce po okreskách zmizet, zase marně. Oproti přímé cestě nakonec najede jak Dalík, tak štáb TV Nova zhruba o 30 kilometrů víc.

Moravskými Budějovicemi projedou několikrát křížem krážem a po 20 minutách auto poprvé zastaví, vystupuje z něj právník. Přítomnost novinářů TV Nova se lobbistovi zjevně nelíbí. "Nechám zavolat policii, mám toho plný zuby," vyhrožoval Dalíkův advokát Martin Klimo.

Po další projížďce městem zastavuje auto před policejním oddělením, advokát míří dovnitř a Dalíka zamyká v autě. Ten ale zřejmě nechtěně spouští alarm. Advokát se vrací s nepořízenou a jízda městem pokračuje.

Související obsah

Auto před štábem chvílemi jede krokem, často se vrací na místa, kudy už jel. Až nakonec reportéra zavede do jednosměrky, zastaví a z druhé strany nacouvá jiné luxusní vozidlo. Marek Dalík vychází z auta, bere tašku ze zadního sedadla a přebíhá k druhému vozu.

Ve stylu mafiánských agentů auto advokáta v tu chvíli funguje jako zátaras a několik minut blokuje ulici tak, aby mohl Dalík odjet. Za autem štábu čekají i další řidiči. Stopovací akce tak skončila po necelých dvou hodinách.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz